Eύκολο πρωϊνό ο Α.Ο.Τρίκαλα

Δεν συνάντησε δυσκολίες ο Α.Ο. Τρίκαλα στον αγώνα που έδωσε στο στάδιο με τον Απόλλωνα Λυγαριάς. Η Τρικαλινή ομάδα νίκησε με το ευρύ 8-0, έκανε την 13η σερί νίκη και για 13ο ματς δεν δέχεται κάποιο γκολ. Ο αγώνας ήταν στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής στον Β΄όμιλο της Α1 ερασιτεχνικής κατηγορίας.

Α΄ΜΕΡΟΣ

Τρία τέρματα σημειώθηκαν στο πρώτο 45λεπτο με τον ΑΟΤ να έχει πάρει από την αρχή την πρωτοβουλία και την Λυγαριά να αμύνεται για να κρατήσει όσο μπορεί ανέπαφη την εστία της.

Στο 3΄ ο Φασούλας στο πρώτο σουτ του αγώνα με την μπάλα να περνά ελάχιστα έξω.

13΄1-0. Το σκορ άνοιξε με τον Αγγελόπουλο ο οποίος ελίχθηκε στην περιοχή και με σουτ έστειλε την μπάλα στο «παράθυρο» του νεαρού Σαργιώτη.

17΄2-0. Ωραίο γκολ από τον Μηνά με σουτ έξω από την περιοχή.

22΄ ο Αγγελόπουλος πλάσαρε ο Σαργιώτης έδιωξε με τα πόδια.

32΄Καλή στιγμή για τη Λυγαριά με ένα σουτ-φάουλ από τον Σαργιώτη που μπλόκαρε ο Ζαφείρης.

39΄ 3-0. Ο Αγγελόπουλος και πάλι σκόρερ ο οποίος έκανε το σουτ έξω από την περιοχή η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα.

Β΄ΜΕΡΟΣ

Διαδικαστικό χαρακτήρα είχε το δεύτερο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να σκοράρουν άλλα πέντε τέρματα.

48΄4-0. Ο Φασούλας έδωσε παράλληλα στον Τσικρικά και ο τελευταίος πλάσαρε εύστοχα.

53΄ 5-0. Ο Φασούλας το σουτ, ο Σαργιώτης απέκρουσε ήρθε η μπάλα στον Τσικρικά που σκόραρε και πάλι.

57΄6-0. Ο Τσικρικάς αυτή τη φορά έδωσε τη μπάλα στον Φασούλα και ο επιθετικός του ΑΟΤ πρόλαβε την έξοδο του Σαργιώτη.

60΄ Ένα σουτ από τον Τσιγαρίδα για τη Λυγαριά έστειλε τη μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Ζαφείρη.

61΄7-0. Ο Μηνάς με βολέ στην κίνηση μέσα στην περιοχή σημείωσε το έβδομο τέρμα.

63΄Δοκάρι τα Τρίκαλα σε πλασέ του Τσικρικά.

71΄8-0. Ο Μαγουλιώτης πήρε την μπάλα από την άμυνα τους πέρασε όλους , έφτασε στην αντίπαλη εστία και πλάσαρε εύστοχα.

Διαιτητές οι Μανασής-Κωτούλας-Τσούλης

Α.Ο. Τρίκαλα( προπ. Β. Γκούμπλιας): Zαφείρης, Μπορμπότης, Τσερέπι, Ζυγούρης, Μαγουλιώτης, Γεωργάκης ( 55΄ Καραθάνος), Μηνάς, Φασούλας ( 64΄Μπαντίκος), Τσικρικάς, Αγγελόπουλος ( 65΄Σαρακατσιάνος).

Απόλλων Λυγαριάς ( προπ. Δ. Σαργιώτης) : Σαργιώτης Ι., Τζιορτζιώτης ( 72΄Τσιώκος Ε.), Τσιουνάρας, Ανδρέου, Τζαναβάς Γ., Σβάνας Δ., Σβάνας Σ. ( 54΄Αρκουμάνης), Τζαναβάς Ι., Σαργιώτης, Μαλάμης, Τσιγαρίδας.